Kas ir web reklāmas baneri un kamdēļ tie ir nepieciešami?

Web reklāmas baneri ir viens no visizplatītākajiem Web reklāmas risinājumiem mūsdienās. Tie būtībā ir tiešsaistes reklāmas, kas sevī ietver attēlu vai kādu citu multimediju objektu, kura mērķi var būt pietiekoši atšķirīgi to skaitā konkrēta zīmola atpazīstamības faktora celšana (zīmola brendinga jeb imidža baneris), konkrētas uzņēmuma preces un/vai pakalpojuma pārdošanas rezultātu sekmēšana (pārdošanas baneri), kā arī kādas iepriekš noteiktas klientu grupas uzrunāšana (specializētie baneri).

Kādi ir web reklāmas baneru grafiskā dizaina formāti?

Web reklāmas banerus parasti iedala trīs grafiskā dizaina formātos - statiskajos baneros (JPEG), kustīgajos baneros (GIF) un animētajos flash baneros (SWF). Statiskais baneris ieņem nekustīga attēla veidolu, savukārt GIF baneris parasti atspoguļo vairākus kadrus kustībā, kuri, vienam otru nomainot, piesaista potenciālā klienta uzmanību. Animētie flash baneri uz pārējo web reklāmas baneru fona izceļas ar iespēju tajos iekļaut arī dažādus video fragmentus, turklāt inovatīvais flash risinājums ļauj samazināt galējā banera faila izmēru, kas ir ne mazāk būtisks faktors. Jāpiemin, ka flash baneru tehnoloģija tiek pamazām aizstāta ar jaunākās paaudzes HTML5 baneriem, kas ir tehnoloģiski mūsdienīgāki, kā arī manāmi uzlabo skatītāja saskarsmi ar baneri, padarot to pēc iespējas interaktīvāku un atmiņā paliekošu.

Kā tiek mērīts dažādu web reklāmas baneru kopējais sniegums?

Reklāmas baneru kopējais sniegums tiek mērīts balstoties uz atsevišķiem, tiem izvirzītajiem uzdevumiem. Pārdošanas banera efektivitāti kampaņas noslēgumā noteiks uzņēmuma ienākumi un tas, vai attiecīgais baneris ir sasniedzis sākotnēji uzstādīto pārdošanas mērķi. Kas attiecas uz imidža baneriem, to efektivitāte parasti tiek izteikta klikšķu skaita attiecībā pret kopējo reklāmas baneru ekspozīciju skaitu jeb CTR (click-through rate) rādītājā.

Vai interaktīvie jeb rich media baneri ir efektīvāki par statiskajiem baneriem?

Statistikas dati rāda, ka rich media jeb interaktīvās reklāmas baneru izmantošana Eiropas valstu mērogā pēdējo gadu laikā ir pieaugusi par aptuveni 70 %. Turklāt, salīdzinājumā ar statiskajiem baneriem, rich media reklāmas baneri var lepoties ar apmēram 10 reizes augstāku lietotāju iesaisti. Jāuzsver, ka viena no rich media reklāmas baneru priekšrocībām ir tā, ka tie var saturēt vairāk nekā vienu CTA (call to action jeb aicinājums uz darbību) pogu, kas nozīmē, ka viens baneris var aizsūtīt vienu un to pašu lietotāju uz dažādām piezemēšanās jeb landing lapām.