TOP 25 Digitālā mārketinga termini, kuri ir jāzina.

Gundars Kalniņš 4.01.2021

facebook-reklāma-mCloud-reklāmas-aģentūra

Dalīties ar rakstu

Kas ir KPI?

KPI (Key Performance Indicator) – šis rādītājs mārketinga stratēģijā parādās brīdi, kad tiek mērīti kampaņas rezultāti. Tas ir mērķis, kuru jāsasniedz ar reklāmas palīdzību. Katram Uzņēmuma digitālais mārketinga mērķis var būt savādāks. Parasti tie ir Cost Per Acquisition , Click through rate, Impresijas, Bounce rate, Engagement rate, Return on Ad Spend u.c. Šie termini tiks aprakstīti turpmāk sarakstā.

Kas ir CPA?

 CPA (Cost per acquisiton) – šie dati parāda, cik maksā viena klienta iegūšana. To aprēķina dalot kampaņas ietvaros iztērēto budžetu ar iegūto klientu skaitu vai pārdoto preču skaitu ekomercijas gadījumā. Šis rādītājs ir svarīgs, jo tas parāda, cik tieši tiek tērēts digitālā mārketinga par vienu konversiju. 

Kas ir Conversions?

Conversions -  konversija, par kuru tiek uzskatīts digitālā mārketiga mērķis mārketinga stratēģijā, kuru sasniedz klients. Pārsvarā tas ir pirkums, bet var būt arī aizpildīta anketa, zvans u.c., kuru gadījumā to var saukt arī par “Lead”. Conversion Rate – Parāda, cik bieži vidēji klikšķis noved pie konversijas. Tas tiek aprēķināts, dalot konversiju skaitu ar klikšķu skaitu un tiek mērīts procentos.

Kas ir ROAS?

ROAS (Return on Ad Spend) – parāda, cik tiek iegūts atpakaļ apgrozījumā uz katru iztērēto digitālā mārketinga iedaļu. Jo efektīvāka ir reklāmas kampaņa, jo lielāks būs ROAS rādītājs. Klasisks veids kā to aprēķina ir dalot kampaņā iegūto konversiju vērtību ar reklāmā iztērēto summu. Vidējie ROAS rādītāji turas starp 3 - 4. Mērķis, šajā gadījumā, ir iegūt šādu rādītāju vai to pārsniegt.
Digitālā mārktinga termini

Kas ir ROI?

ROI (Retur on Investment) - uzrāda koeficientu, kurš nosaka peļņas gūšanu vai zaudējumu pret ieguldījumu un izmaksām, ļoti svarīgs digitālā mārketinga parametrs!

Kas ir konversiju vērtība?

Konversiju vērtība – šis rādītājs parāda, cik liela vērtība naudas izteiksmē ir iegūta no digitālā mārketinga.

Kas ir CTR?

 CTR (Click through rate) – parāda, cik bieži cilvēki klikšķina uz reklāmu pēc tam, kad tā tiek parādīta. Šis rādītājs palīdz noteikt digitālā mārketinga efektivitāti. To aprēķina, dalot iegūto klikšķu skaitu ar impresiju skaitu. Impresijas parāda, cik reižu reklāma ir parādījusies.  

Kas ir Impression share?

Impression share – parāda, cik liela daļa no potenciāliem parādīšanas brīžiem, reklāma tiek parādīta. Jo lielāku daļu vēlaties sasniegt, jo lielākas būs digitālā mārketinga izmaksas, jo par šīm vietā cīnās visi konkurenti. Tiek uzskatīts, ka optimāls rādītājs meklētāja reklāmām ir 55% - 70%.  Uz zīmola atslēgas vārdiem 95% tiek uzskatīts kā labs rādītājs. To aprēķina, dalot iegūto impresiju skaitu ar impresiju skaitu, kuras Jums bija iespējams saņemt.

Kas ir Reach?

Reach - digitālā mārketinga sasniegtās auditorijas lielums. Reach apzīmē, katru sasniegto lietotāju, atšķirībā no impresijām, kuras parāda, cik reižu reklāma ir parādījusies.

Kas ir CPC?

(Cost per click) – cena par klikšķi. Veidojot kampaņas, tiek noteikta maksimālā cena, par kuru tiks iegūti vislabākie rezultāti. Lielas digitālā mārketinga konkurences gadījumos, CPC būs augstāks.

Kas ir CPM?

CPM (Cost Per 1000 impressions) – cena par 1000 impresijām. Šis ir populārs rādītājs digitālā mārketinga display reklāmās. Par display reklāmām sauc visa veida vizuālās reklāmas digitālajā vidē kā, piemēram, Baneri, bildes,  video, Facebook reklāmas un citu sociālo tīklu reklāmas.

Kas ir CTA?

CTA (Call to Action) – aicinājums veikt darbību. Ļoti nozīmīgs faktors digitālā mārketinga CTR uzlabošanā. Parasti šis ir vērojams pogas veidā, kurš uzreiz noved uz mērķa lapu. Veiksmīga CTA rezultāts ir vairāk konversijas, svarīgs rādītājs mārketinga stratēģijā

kas ir Bounce Rate?

Bounce Rate - ar šo mēra lietotājus, kuri pēc pirmās lapas ir uzreiz izgājuši ārā, neveicot nevienu darbību, kuru uztvertu Analītics serveris. To aprēķina dalot vienas lapas sesijas dalot ar visām sesijām. To vai bounce rate ir augsts vai zems ir jāskatās pēc pašas mājaslapas. Uz vienas lapas mājaslapām augstāks bouce rate ir pavisam normāli. Ja mājaslapa paļaujas uz lietotājiem, lai tie atver vairākas lapas, tad Jūs nevēlaties augstu bounce rate.

Kas ir Sesija?

Sesija - periods, kuru lietotājs pavada Jūsu mājaslapā. Jauna sesija tiks uzsāka, ja lietotājs būs neaktīvs 30 min vai vairāk. Sesijas ilgums tiek atzīmēts brīdi, kad lietotājs pārceļas uz citu lapu vai veic kādu darbību mājaslapā. 0 sekunžu garas sesijas būs ar 100% bounce rate. 

Kas ir Engagement Rate?

šis rādītājs uzrāda līmeni, kurā lietotāji mijiedarbojas ar saturu. Pārsvarā tiek izmantots sociālo tīklos, jo tiek ņemtas vērā visas darbības kā, piemēram, komentāri, dalīšanās, klikšķi, “patīk” poga u.t.t. Šis rādītājs, lielā mērā, nosaka satura efektivitāti. Digitālā mārketinga par labu engagement rate tiek uzskatīts rādītājs no 2% - 5%

Kas ir Remarketing?

Remarketing (Remarketings) – tas ir veids, kā sasniegt auditoriju, kuri ir mijiedarbojušies ar Jūsu mājaslapu vai, kādu citu saturu. Tas ļauj stratēģiski digitālo mārketingu novietot reklāmas šai auditorijai brīdi, kad viņa atrodas tiešsaistē. Remarketings palīdz paaugstināt zīmola atpazīstamību, paaugstina konvertēšanās iespēju un arī atgādināt par sevi. 

Kas ir A/B tests

 A/B tests (Split tests) - metode ar, kuras palīdzību tiek testēti dažādi saturi uz vienu un to pašu auditoriju, lai salīdzinātu, kurš darbojās efektīvāk. Šis ir viens no labākajiem veidiem kā optimizēt digitālās mārketinga reklāmas kampaņas.

kas ir Organic traffic?

Organic traffic - šie ir lietotāji, kuri apmeklē mājaslapu no bezmaksas meklēšanas rezultātiem Google vai kādā citā meklētājprogrammā. SEO un satura mārketings sniedz iespēju palielināt lietotāju pieplūdumu no šī kanāla.

digitālā mārkeitnga termini 2

Kas ir Reach?

Reach - sasniegtās auditorijas lielums. Reach apzīmē, katru sasniegto lietotāju, atšķirībā no impresijām, kuras parāda, cik reižu reklāma ir parādījusies.

Kas ir SEO

SEO (Search Engine Optimization) - mājaslapas optimizācija ar mērķi paaugstināt atrašanās vietu meklētājprogrammu rezultātos. 

Kas ir Satura mārketings?

Satura mārketings - satura veidošanas metode ar mērķi piesaistīt klientus, veicināt zīmola atpazīstamību, nostiprināt zīmola identitāti, noturēt lojālos klientus vienuviet, kā arī palielināt pārdošanas apjomus. Par saturu var būt bloga raksti, video, izklaidējoši posti ar informāciju, kuru var iegūt vienīgi pie Jums. Populārākie kanāli, kur tiem izmantots satura mārketings ir Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube, Twitter

Kas ir TAG?

TAG - kods, kurš  tiek ievietots mājaslapā priekš sistēmām kā  Google Analytics, Facebook Analytics u.c., lai efektīvi spētu nolasīt kā lietotāji uzvedās mājaslapā.

Kas ir Baneru reklāma

Baneru reklāma - grafisku statisku attēlu, kustīgu vai animētu attēlu reklāma, kura tiek izvietota tiešsaistes portālos.

kas ir Search reklāma?

Search reklāma - teksta veida reklāma, kura uzrādās uz noteiktiem atslēgas vārdiem meklēšanas rezultātos Google, Bing, Yandex u.c. Šīs reklāmas var atšķir no parastiem meklēšanas rezultātiem ar reklāmas apzīmējumu “Ad” vai “Reklāma”

Kas ir Keywords?

Keywords (Atslēgas vārdi) - vārdi, kurus lietotāji meklē programmās Google u.c. Šie vārdi tiek izmantoti ar mērķi parādīt reklāmu brīdi, kad lietotāji meklē konkrētu atslēgas vārdu. Jo precīzāk  tiks atpazīts atslēgas vārds Jūsu auditorijai, jo labāk darbosies reklāmas kampaņas. Atslēgas vārdi tiek izmantoti arī teksta reklāmas virsrakstos, aprakstos, mājaslapu saturos, lai uzlabotu rezultātu meklētājprogrammās, veidojot daudz relatīvāku reklāmu klientiem.

Kas ir URL?

URL  (Uniform Resource Locator) - mājaslapas adrese, kura noved uz kādu resursu. URL tiek izmantoti, lai novestu lietotāju uz precīzu sadaļu reklamētajam produktam.

Dalīties ar rakstu

seo rokasgrāmata 2021 reklāma 100x100