Google Search Console

Modris Šķēls 22.12.2020

Google search console mCloud reklāmas aģentūra

Dalīties ar rakstu

Kas ir Google Search Console?

Google platformas izstrādāts rīks, kas palīdz izvērtēt Jūsu mājaslapas vispārējo sniegumu - meklējumu rezultātus, apmeklējumu un ziņu veiktspēju (search results, search traffic, click through rate). Pievienojot Google Search Console (GSC) pakalpojumus sava uzņēmuma vai privātajai mājaslapai, Jūs būsiet spējīgs uzlabot lapas SEO (meklētājoptimizācijas) rādītājus, kas savukārt nodrošinās iespējami augstāku pozīciju Google meklējumu rezultātos.

Ar ko GSC atšķiras no Google Analytics rīka?

Lai gan abos augstāk minētajos Google platformas piedāvātajos rīkos ir saskatāmas zināmas līdzības, jāuzsver, ka Google Analytics pakalpojumi ir vairāk lietotājorientēti, toties Google Search Console rīks ir maksimāli fokusēts tieši uz meklētājoptimizācijas analizēšanas un optimizēšanas lauku.

Kuri Google Search Console rādītāji ir vitāli svarīgi Jūsu mājaslapas veiktspējai?

Ja viens no Jūsu mērķiem ir mājaslapas veiktspējas rādītāju uzlabošana, noteikti pievērsiet uzmanību GSC ‘performance report’ jeb lapas veiktspējas atskaitei. Konkrētā sadaļa analizēs Jūsu lapā iekļautos atslēgas vārdus un to efektivitāti, noteiks jūsu lapas atrašanās vietu Google meklējumu sarakstā, balstoties uz tajā atrodamajiem atslēgas vārdiem, kā arī izmērīs mājaslapas vidējo klikšķu skaitu jeb CTR rādītāju.

Google search Console  mCloud reklāmas aģentūra

Kāpēc ir vērts iedziļināties šī rīka uzrādītajos datos?

GSC uzrādītā statistika būs lielisks palīgs Jūsu mājaslapas SEO rādītāju uzlabošanas procesā. Regulāri analizējot šos datus, Jūs iegūsiet vērtīgu infomāciju, ar kuras palīdzību būsiet spējīgs veicināt lapas apmeklētību. Google Search Console platforma lieliski asistēs arī lapas iekšējo kļūdu atklāšanā un novēršanā, kas atstās pozitīvu iespaidu uz lapas lietojamības faktoru.

Kā pievienot GSC pakalpojumus savai mājaslapai?

Lai pievienotu Google Search Console pakalpojumus savai mājaslapai, izveidojiet Search Console kontu un pievienojiet tam savu Web īpašumu, sekojot Google Search Console platformā norādītajiem soļiem. Ir vērts pieminēt, ka Search Console pakalpojumi ir pieejami bez maksas – lielisks rīks bez liekiem ieguldījumiem!

seo rokasgrāmata 2021 reklāma 100x100