Viedokļu līdera mārketings jeb influenceru mārketings.

Modris Šķēls 2.03.2021

Infleunceru mārketings, interneta reklāmas veids

Dalīties ar rakstu

Kas ir viedokļa līdera mārketings jeb influenceru mārketings?

Viedokļa līdera mārketings jeb influenceru mārketings ir neizbēgami svarīga mūsdienu mārketinga pasaules sastāvdaļa, kas fokusējas uz viedokļu līderiem un to atpazīstamības līmeni sociālo tīklu vidē, kas pēcāk tiek izmantots kā spēcīgs reklāmas, jaunu klientu ieguves, pārdošanas rezultātu uzlabošanas, kā arī informācijas apmaiņas instruments.

Kādas ir influenceru mārketinga veida priekšrocības pār tradicionālo mārketingu?

Influenceru mārketings, kas citviet tiek dēvēts arī par viedokļu līderu mārketingu, jau vairākus gadus tiek uzskatīts par vienu no efektīvākajām mārketinga stratēģijām, pateicoties tās priekšrocībām pār tradicionālajiem mārketinga veidiem to skaitā reklāmas dzīvīgumam, sociālie mēdiji tiešajai saiknei ar sekotāju, augstajam uzticamības līmenim, ātrai un efektīvai mērķauditorijas sasniegšanai, kā arī pārsteidzoši optimālajai produkta un/vai pakalpojuma pozicionēšanai izvēlētajā tirgū.

Kā izveidot influenceru mārketinga stratēģiju savam uzņēmumam?

Lai izmantotu visas no augstāk minētajām viedokļu līderu mārketinga priekšrocībām sadarbības ar influenceriem, jāsāk ar Jūsu uzņēmumam pielāgotas influenceru mārketinga stratēģijas izveides. Pirmais solis ceļā uz maksimāli rezultatīvas sadarbības uzsākšanas ir vēlamās mērķauditorijas analīze, kā arī attiecīgās nišas izpēte (mode, tehnoloģijas, fotogrāfija utt.), lai saprastu, kuri no influenceriem varētu kļūt par Jūsu potenciālajiem sadarbības partneriem. Jāuzsver, ka ietekmētāju atlases procesā, nebūtu ieteicams fokusēties uz viedokļu līderu sekotāju skaitu dažādās platformās. Daudz prātīgāk būtu analizēt izvēlēto ietekmētāju metrikas un sekotāju iesaistes rādītājus, lai izvērtētu, cik spēcīga konkrētajā gadījumā ir atgriezeniskā saite starp influenceri un sekotāju.

Influencera personība ietekmē produkta virzību

Cik izdevīgs patiesībā ir ietekmētāju mārketings Latvijā un pasaulē?

Runājot par ietekmētāju jeb viedokļu līderu mārketinga izdevīguma līmeni Lavijas robežās, jāteic, ka vairākumos gadījumu šādas sadarbības izveide ir finansiāli izdevīgāka, kā arī daudzreiz rezultatīvāka par, piemēram, mākslīgu un nereti pārāk uzbāzīgu Pop Up jeb uznirstošo logu izvietošanu trešo personu mājaslapās. Protams, kopējie tēriņi ir atkarīgi no abu iesaistīto pušu vēlmēm, taču, skatoties no globālā viedokļa, tiek lēsts, ka influenceru mārketinga industrija 2022.gadā būs vērta aptuveni 15 biljonus dolāru, kas ir pietiekoši iespaidīgs skaitlis, lai ikviens, uz attīstību vērsts uzņēmējs,nopietni apsvērtu konkrētās mārketinga stratēģijas ieviešanu arī savā biznesa modelī.
seo rokasgrāmata 2021 reklāma 100x100