Kā iegūt jaunus klientus internetā?

Aktīvo interneta lietotāju skaits pasaulē strauji pieaug ik dienas – aptuveni 4.66 biljoni no globālās populācijas internetu izmanto regulāri, savukārt 2.14 biljoni no šiem iedzīvotājiem vismaz reizi mēnesī iepērkas ar interneta starpniecību, kas nozīmē, ka jaunu klientu piesaiste caur dažādiem tiešsaistes kanāliem uzņēmējiem ir aktuālāka kā jebkad. Web reklāmas baneru izvietošana, abpusēji izdevīga sadarbība ar sabiedrībā atzītiem blogeriem, SEO satura izstrāde, iesaiste dažādās Affiliate jeb tiešsaistes partnerprogrammās, kā arī startēšana inovatīvajā Ecommerce pasaulē – ikviena no šīm darbībām ir vērsta uz rezultātu, proti, jauna patērētāju loka apzināšanu.

Kas ir e-komercija un ko no tās var iegūt Jūsu uzņēmums?

Viens no aktuālākajiem risinājumiem jaunu klientu piesaistei internetā ir tieši Ecommerce jeb e-komercijas sistēmu izstrāde, kas būtībā nozīmē Jūsu fiziskās uzņēmējdarbības pārcelšanu virtuālajā vidē jeb tiešsaistes pirkšanas/pārdošanas platformas izveidi. E-komercijas straujā attīstība meklējama interneta globālajā pieejamībā, kuru, izmantojot sava uzņēmuma mērķu realizēšanai, Jūs varat sasniegt līdz šim neapzinātu, jaunu potenciālo klientu loku. Papildus tam, pievēršoties e-komercijas viedajiem risinājumiem, Jūs atvērsiet durvis uz ģeogrāfiski neierobežotu tirdzniecību, kā arī attīstību internacionālā virzienā.

Kādi ir populārākie e-komercijas biznesa modeļi un ar ko tie atšķiras?

Par e-komercijas jeb tiešsaistes tirdzniecības populārākajiem un visbiežāk izmantotajiem risinājumiem galvenokārt tiek uzskatīti B2C (bizness-patērētājam) un B2B (bizness-biznesam) modeļi. Abi no šiem modeļiem lielākoties atšķiras kā auditorijas, tā saziņas uzturēšanas ziņā. B2C sektors fokusējas uz salīdzinoši ātriem risinājumiem un vizuāli pievilcīga satura nodrošināšanu, kas vērsts konkrētas mērķauditorijas virzienā, savukārt B2B sektorā uzvsars tiek likts uz noturīgu biznesa attiecību veidošanu ilgtermiņā, kā arī ciklisku darījumu atkārtošanos un komerciālās attīstības veicināšanu divu uzņēmumu starpā.

Kā izveidot META aprakstu, lai efektīvi veicinātu lapas CTR rādītāja pieaugumu?

Veidojot META aprakstu, jāpatur prātā, ka tā efektivitāte ir cieši saistīta ar CTR jeb click-through rate rādītāju, kas savukārt ir viens no Google meklētājrobotu atskaites punktiem, lai noteiktu, cik atbilstoši cilvēki meklē frāzes vai frāžu kopumus ir jūsu mājaslapa. Lai izstrādātu pēc iespējas rezultatīvāku META aprakstu, pievērsiet uzmanību sekojošajiem ieteikumiem – centieties iekļauties 155 rakstzīmēs, papildiniet aprakstu ar uzmanību piesaistošu call-to-action saukli, kā arī pārliecinieties, ka apraksts satur svarīgākos atslēgas vārdus, taču vienlaikus nav ar tiem pārpildīts, tādējādi izraisot pretējo efektu.

Vai šobrīd ir īstais brīdis uzsākt preču un pakalpojumu reklamēšanu, un tirdzniecību internetā?

Likumsakarīgi, ka COVID-19 apstākļu dēļ, cilvēki arvien vairāk laika pavada savos mājokļos, vienlaikus nomainot arī savus līdzšinējos iepirkšanās paradumus. Līdz ar konkrēto procesu norisināšanos, e-komercijas vidē ir novērojamas straujas izaugsmes tendences, kuras būtu grēks neizmantot arī Jūsu uzņēmuma labā. Turklāt fiziskās tirdzniecības nomaiņa pret e-komercijas uzsākšanu nozīmē arī zemākas biznesa uzturēšanas izmaksas, plašākas auditorijas sasniegšanu, remārketinga iespējas, kā arī tirdzniecību bez jebkādiem darba laika ierobežojumiem.