Kas ir UX user experience?

Modris Šķēls 13.04.2021

UX user experience mCloud reklāmas aģentūra

Dalīties ar rakstu

Kas ir lietotāju pieredzes jeb UX dizains un kas tajā ietilpst?

Lietotāju pieredze (User Experience) jeb UX ir viens no būtiskākajiem Web dizaina izstrādes plāna punktiem, kas apzīmē mājaslapas lietotāja saskarsmi ar konkrēto uzņēmumu, tā produktiem un/vai pakalpojumiem. UX dizaina galvenais mērķis ir uzlabot tiešsaistes vietnes lietojamības līmeni, pielāgojot dažādus lapas aspektus konkrētām lietotāju vajadzībām. Detalizēta mērķauditorijas izpēte, lietotāju testu izveide, vietnes informācijas arhitektūras plānošana, dažādu prototipu izstrāde, pastāvīga vietnes lietojamības līmeņa celšana – tie ir tikai daži no uzdevumiem, ko ikdienā veic profesionāli UX dizaineri.

Kā veiksmīgs un uz lietotājiem orientēts UX dizains var palīdzēt Jūsu mājaslapai?

UX dizainam tiešsaistes vietnes izstrādes procesā ir ārkārtīgi nozīmīga loma. Veiksmīgs un uz lietotāju vajadzībām orientēts UX dizains palīdzēs Jums veidot noturīgas attiecības ar klientu, kā arī maksimāli izvairīties no klienta nonākšanas konkurentu rokās. Jo patīkamāka un ērtāka būs mijiedarbība starp lietotāju, Jūsu uzņēmumu un tā piedāvātajiem produktiem/pakalpojumiem, jo lielāka ir iespēja, ka klients pie Jums atgriezīsies atkārtoti.

Kādi pamatnosacījumi jāņem vērā, izstrādājot efektīvu UX dizaina stratēģiju?

Izstrādājot efektīvu UX dizaina stratēģiju, ir jāfokusējas uz pastāvīgu lietotāju problēmu atrisināšanu, regulāri analizējot vietnes apmeklētāju uzvedību lapā. UX dizainera uzdevums ir pārliecināties, ka lapas izkārtojums ir plūstošs, nav pārblīvēts, kā arī lieki nepārbauda apmeklētāja pacietības līmeni. Jo ilgāks laiks lietotājam būs jāpavada meklējot sev interesējošo saturu, jo straujāk augs klienta neapmierinātības līmenis. UX dizaina izstrādes procesā nedrīkst aizmirst arī par tā dēvēto konsekvences principu. Jo vienkāršāks un atpazīstamāks būs tīmekļa vietnes dizains, jo efektīvāka būs mijiedarbība starp lietotāju un uzņēmuma piedāvājumu. Necentieties aizvietot tādus patērētāju iecienītus dizaina elementus kā iepirkumu groziņa simbols un ‘’peldošā’’ darbības poga, ar ko vēl iepriekš nebijušu – tas tikai mulsinās un pasliktinās apmeklētāju lietojamības pieredzi, atrodoties mājaslapā.

User experience UX reklāmas aģēntūŗa mCloud

Cik būtiska ir UX un UI dizaina mijiedarbība, mājaslapas izveides procesā?

UX jeb lietotāju pieredze iet roku rokā ar UI dizainu (lietotāja saskarnes rādītāju), kas apzīmē potenciālā klienta saskarsmi ar dažādiem lapas vizuālajiem elementiem. Jāsaprot, ka lietotājam būs grūti veidot saikni ar mājaslapu, kuras saturs ir vizuāli nesaistošs, tāpēc UI dizaina mērķiem ir maksimāli jāpielāgojas un jāveicina lietotāju pieredzes (UX) līmeņa celšanās, lai nodrošinātu uzņēmuma un lapas primāro mērķu sasniegšanu.
seo rokasgrāmata 2021 reklāma 100x100