SEO optimizācija, kas ir on-page, atslēgas vārdu optimizācija.

Modris Šķēls 17.02.2020

SEO optimizācija mCloud reklāmas aģentūra

Dalīties ar rakstu

No kā sastāv SEO optimizācija?

SEO Optimizācija sastāv no 3 daļām:
  • On-page jeb lapas satura optimizācija, koda optimizācija, mājas lapas ielādes ātruma.
  • Technical SEO, jeb kā mājas lapu redz google meklētājā
  • Off-site SEO, jeb ienākošās saites un svarīgie atsēgas vārdi citos portālos

Kas ir on-page SEO un priekš kam tas ir nepieciešams?

On-page SEO jeb iekšējā mājaslapas optimizācija ir savstarpēji saistītu darbību kopums, kas efektīvi uzlabo saites sniegumu gan Google rezultātu, gan lietotāju vispārējās pieredzes kontekstā. Šo darbību mērķis ir padarīt jūsu saiti, kā arī atsevišķas tās daļas, pievilcīgākas un vērtīgākas gan Google meklētājrobotu, gan potenciālo lietotāju acīs. Būtuski, lai mājas lapā būtu biznesu veidojoši atslēgas vārdi. Atslēgas vārdi ir pamatā kas veido lapu suturu, ap tiem tiek veidots semantiskais lauks, kas ir vispārīgi atslēgas vārdi.

Kādi ir galvenie on-page optimizācijas principi, kas noteikti jāņem vērā?

Iekšējā lapas optimizācija sastāv no vairākiem, kritiski svarīgiem punktiem to skaitā stratēģiskas atslēgas vārdu pielietošanas, META apraksta efektivitātes palielināšanas, iekšējo saišu iekļaušanas, attēlu optimizācijas, URL saišu sakārtošanas, saites veiktspējas ātruma uzlabošanas un daudziem citiem papildfaktoriem. Piemēram, runājot par saitē pieejamo attēlu SEO optimizācijai, jāiegaumē, ka attēla fails, kas papildināts ar detalizētu un atslēgas vārdiem bagātu aprakstu, vienmēr gūs priekšroku Google rezultātu džunglos pār failu, kuram šāda tipa optimizācija nav tikusi veikta nemaz.

seo optimzācija, ka proecess līdzīgs aizbergam, reklāmas aģentūra mCloud

Kā izveidot META aprakstu, lai efektīvi veicinātu lapas CTR rādītāja pieaugumu?

Veidojot META aprakstu, jāpatur prātā, ka tā efektivitāte ir cieši saistīta ar CTR jeb click-through rate rādītāju, kas savukārt ir viens no Google meklētājrobotu atskaites punktiem, lai noteiktu, cik atbilstoši cilvēki meklē frāzes vai frāžu kopumus ir jūsu mājaslapa. Lai izstrādātu pēc iespējas rezultatīvāku META aprakstu, pievērsiet uzmanību sekojošajiem ieteikumiem – centieties iekļauties 155 rakstzīmēs, papildiniet aprakstu ar uzmanību piesaistošu call-to-action saukli, kā arī pārliecinieties, ka apraksts satur svarīgākos atslēgas vārdus, taču vienlaikus nav ar tiem pārpildīts, tādējādi izraisot pretējo efektu.

Cik bieži un kur būtu ieteicams pieminēt izvēlētos atslēgas vārdus?

Kad runa ir par izvēlēto atslēgas vārdu vai frāžu pieminēšanu, fokusējieties uz to iekļaušanu tekstā ik pēc 100 līdz 150 vārdiem, kā arī neaizmirstiet par būtiskāko atslēgas vārdu ierindošanu teksta pirmajos 200 vārdos, lai palielinātu konkrētās saites izredzes uz ierindošanos Google rezultātu augstākajās vietās. Atslēgas vārdus būtu silti ieteicams iekļaut arī saites Title marķējumā (Title tag), kas ir pietiekoši būtiska daļa no lapas HTML koda, kā arī vietnes H1, H2 un H3 tagos jeb teksta satura virsrakstos. Izpildot šos vienkāršos ieteikumus Jūsu Seo Optimzācija būs uzlabojusies
seo rokasgrāmata 2021 reklāma 100x100